Ajankohtaista

28.1.2019
Zooplus tarjoaa myös tänä vuonna 5% alennuksen jäsenillemme! Kurkkaa Jäsenedut.

2.1.2019
Muistathan maksaa jäsenmaksusi! Jäsenmaksun eräpäivä 31.1.2019.

20.12.2018
Kissaliitolta tiedote rekisteröinti- ja hyväksymiskäytännöistä - kurkkaa Ajankohtaista -valikko!

Päivitykset

21.2.2019
Pentuvälitys

19.2.2019
Siitosurokset

16.2.2019
Pentuvälitys

14.2.2019
Pentuvälitys

28.1.2019
Jäsenedut

19.1.2019
Mediakortti 2019
Pentuvälitys

Minne materiaalit?

SAJAM-lehti:
Tero Vinterbäck
toimitus.sajam
@gmail.com

Pentuvälitys, siitosuroslista ja kasvattajat:
Niclas Pikki
pentuvalitys.sajam
@gmail.com

Jäsenasiat:
Minna Saari
jasenasiat.sajam
@gmail.com

Yhteystietojen muutokset: yhteystietojen muutoslomakkeella

Sajam -lehti

Juttuideat, valmistumiset, tuonnit, viennit, rekisteröinnit etc. voit lähettää osoitteeseen toimitus.sajam@gmail.com

Kiitos!

Kasvattajat

_mg_4762.jpg
Bajangin Joyau Jaspée & Bajangin Légataire Obscur (OSH n 25)
Omistaja: Pirjo Paananen
Kuva: Pirjo Paananen

Kuinka pääsen kasvattajalistalle

Yhdistyksellämme on voimassa oleva yhteistyösopimus Kissaliitto ry:n kanssa, joten oletamme koko jäsenistömme noudattavan Kissaliiton sääntöjä. Täydelliset säännöt löytyvät Kissaliiton (http://www.kissaliitto.fi/) verkkosivuilta. Tarvittaessa saat säännöt yhdistyksemme sihteeriltä.

Jos olet yhdistyksen jäsen, kasvattajatietosi saat listalle lähettämällä yhdistykselle sähköpostia pentuvalitys.sajam@gmail.com.

A

Arhantin SIA

Anneli Nummelin, Koria
puh. 040 328 7252
sähköposti: cattery.arhantin@gmail.com
kotisivu: http://www.arhantin.com

B

FI*BlackDevil's OSH & SIA & SYS

sähköposti: info@blackdevils.fi
kotisivu: http://www.blackdevils.fi
facebook: BlackDevil's Cattery

C

Choose SIA, OSH

Pia Jalkanen, Laukaa
puh. 050 536 9244
sähköposti: pia@finchoose.net
kotisivu: http://www.finchoose.net/

Clamoris

Tiina Torkko, Hämeenkyrö 
puh. 044 5726137
sähköposti: galenon@hotmail.com

E

Eirenen BAL, SIA, OLH, OSH

Susanna Ståhlberg, Raisio
puh. 040 577 6926
sähköposti: susanna.stahlberg@kolumbus.fi
kotisivu: http://eirenen.blogspot.fi/

H

Hämynhäivän BAL, OLH, OSH, SIA

Heidi Åhman, Billnäs (Karjaa)
puh. 0500 991 006
sähköposti: marakessi@gmail.com
facebook: Hämynhäivän Cats by Heidi Åhman

K

Kelmikerhon LO-SIA

Eija Siik, Hämeenlinna
puh. 050 304 5545
sähköposti: eija.siik@pp.inet.fi
kotisivu: http://www.kelmikerho.net/

Kurosawa SIA

Lucia Biskupska-Kauraniemi & Ari Kauraniemi, Porvoo
sähköposti: fin.kurosawa@gmail.com
kotisivu: https://lucianlankataikoja.wixsite.com/kurosawa-cattery

L

LeeRaus OSH, SIA

Elsa Pardonen ja Aleksi Lehtonen, Tampere
sähköposti: info@leeraus.fi
kotisivu: http://www.leeraus.fi

LoudMeow OSH

Susanna Piispanen, Jyväskylä
puh. 050 328 6888
sähköposti: susanna.piispanen@elisanet.fi
kotisivu: http://www.loudmeow.net

M

Mummeli BAL, OLH, OSH, SIA

Paula ja Petri Jaakkola, Helsinki/Sammatti
puh. 050 331 6717 Paula / 050 413 7102 Petri
sähköposti: Mummelicats@surok.fi
kotisivu: http://www.elisanet.fi/mummeli

N

Naavanutun OSH, SIA

Hanna Paldanius, Miehikkälä
puh. 044 9412380
sähköposti: naavanutun@gmail.com
facebook: www.facebook.com/naavanutunkissat

Nenatnak BAL, OLH, OSH, SIA

Marianne ja Timo Kantanen, Kokkola
sähköposti: marianne@nenatnak.net
kotisivu: http://www.nenatnak.net

O

Orifame OSH, SIA

Senja Helle, Tikkakoski
puh. 040 778 1338
sähköposti: orifame@gmail.com
kotisivu: http://www.orifame.com/
blogi: http://orifame.blogspot.com/

Ori-Katin OSH, SIA

Mikkola Katriina, Orimattila
puh. (03) 777 5622 / 040 770 9033
sähköposti: katriinamm@gmail.com

P

Purrberry SIA

Elina Elomaa, Pertteli
sähköposti: purrberrycattery@gmail.com
kotisivu: https://fi-purrberry.webnode.fi

Purrfektin BAL, OLH, OSH, SIA

Isa Oksanen, Inkoo
puh. 044 0181894
sähköposti: isa@insideout.fi
kotisivu: http://www.villasolgard.com/kissala

S

Selcouth LO-SIA

Niclas Pikki, Tampere
puh. 044 3700000
sähköposti: niclas@selcouthcattery.com
kotisivu: http://www.selcouthcattery.com

Sini-Diivan SIA, EUR

Liisa Andersson, Valkeala
puh. 040 760 7697
sähköposti: liisa.andersson@kolumbus.fi

Sultsinan OSH, SIA

Mirja & Mika Pulkkinen, Kuopio
puh. 044 517 9231
sähköposti: sultsinan@msn.com
kotisivu: http://sultsinan.com/

SunSarin OSH, SIA

Mervi Kaplas, Oulu
sähköposti: mervi.k@gmail.com
kotisivu: www.sunsarin.weebly.com

Sylimykkyrän SIA, OSH

Minna Ursin
puh. 044 977 0054
sähköposti: sylimykkyran@gmail.com
kotisivu: sylimykkyran.wixsite.com/sylimykkyran

T

Twist-Tiramisun LO-SIA

Mari-Pilvi Junikka, Espoo
puh. 044 530 6957
sähköposti: maripilvi@everholt.org
kotisivu: http://www.everholt.org/twist-tiramisun

V

Viitakon LO-SIA

Tiina Viita, Helsinki
puh. 050 376 6750
sähköposti: tiina.viita@gmail.com
kotisivu: http://viitakon.blogspot.fi

Vintterin OSH, SIA

Tero Vinterbäck, Aura
sähköposti: vintterin@gmail.com
kotisivu: http://vintterinkissasuku.webnode.fi
facebook: http://www.facebook.com/vintterinkissasuku/

Y

Yoyon BAL, OLH, OSH, SIA

Hanna Oiva, Raisio
puh. 040 518 4616
sähköposti: hanna.oiva@luukku.com
kotisivu: http://www.fin-yoyon.net/