Ajankohtaista

10.12.2019
Loppuvuoden jäsentarjous! Jos liityt jäseneksi nyt, saat suoraan jäsenyyden myös vuodelle 2020.

6.6.2019
Uusi yhteistyökumppani! MyCatDNA tarjoaa jäsenille 20% alennuksen. Lisätietoa Jäseneduissa!

28.1.2019
Zooplus tarjoaa myös tänä vuonna 5% alennuksen jäsenillemme! Kurkkaa Jäsenedut.

Päivitykset

10.12.2019
Pentuvälitys
Siitosurokset

2.12.2019
Pentuvälitys
Siitosurokset

25.11.2019
Pentuvälitys

15.11.2019
Pentuvälitys
Kasvattajat
Siitosurokset

Minne materiaalit?

SAJAM-lehti:
Tero Vinterbäck
toimitus.sajam
@gmail.com

Pentuvälitys, siitosuroslista ja kasvattajat:
Niclas Pikki
pentuvalitys.sajam
@gmail.com

Jäsenasiat:
Minna Saari
jasenasiat.sajam
@gmail.com

Yhteystietojen muutokset: yhteystietojen muutoslomakkeella

Sajam -lehti

Juttuideat, valmistumiset, tuonnit, viennit, rekisteröinnit etc. voit lähettää osoitteeseen toimitus.sajam@gmail.com

Kiitos!

Kasvattajat

_mg_4762.jpg
Bajangin Joyau Jaspée & Bajangin Légataire Obscur (OSH n 25)
Omistaja: Pirjo Paananen
Kuva: Pirjo Paananen

Kuinka pääsen kasvattajalistalle

Yhdistyksellämme on voimassa oleva yhteistyösopimus Kissaliitto ry:n kanssa, joten oletamme koko jäsenistömme noudattavan Kissaliiton sääntöjä. Täydelliset säännöt löytyvät Kissaliiton (http://www.kissaliitto.fi/) verkkosivuilta. Tarvittaessa saat säännöt yhdistyksemme sihteeriltä.

Jos olet yhdistyksen jäsen, kasvattajatietosi saat listalle lähettämällä yhdistykselle sähköpostia pentuvalitys.sajam@gmail.com.

A

Arhantin SIA

Anneli Nummelin, Koria
puh. 040 328 7252
sähköposti: cattery.arhantin@gmail.com
kotisivu: http://www.arhantin.com

B

BlackDevil's OSH, SIA

sähköposti: info@blackdevils.fi
kotisivu: www.blackdevils.fi
kotisivu: BlackDevil's Cattery

C

Clamoris SIA, OSH

Tiina Torkko, Hämeenkyrö
puh. 044 572 6137
sähköposti: elltiinatorkko@gmail.com

Cleverkitty BAL, OLH, SIA, OSH
Leena Taavitsainen, Loimaa

D

Deraza SIA, OSH

Krista Jännäri, Nurmijärvi
sähköposti: krista.jannari@kolumbus.fi
kotisivu: www.deraza.fi

E

Eirenen BAL, SIA, OLH, OSH

Susanna Ståhlberg, Raisio
puh. 040 577 6926
sähköposti: susanna.stahlberg@kolumbus.fi
kotisivu: http://eirenen.blogspot.fi/

H

Hämynhäivän BAL, OLH, OSH, SIA

Heidi Åhman, Billnäs (Karjaa)
puh. 0500 991 006
sähköposti: marakessi@gmail.com
facebook: Hämynhäivän Cats by Heidi Åhman

K

Kelmikerhon LO-SIA

Eija Siik, Hämeenlinna
puh. 050 304 5545
sähköposti: eija.siik@pp.inet.fi
kotisivu: http://www.kelmikerho.net/

Kurosawa LO-SIA

Lucia Biskupska-Kauraniemi & Ari Kauraniemi, Porvoo
sähköposti: fin.kurosawa@gmail.com
kotisivu: https://lucianlankataikoja.wixsite.com/kurosawa-cattery

L

LoudMeow OSH

Susanna Piispanen, Jyväskylä
puh. 050 328 6888
sähköposti: susanna.piispanen@elisanet.fi
kotisivu: http://www.loudmeow.net

M

Mummeli BAL, OLH, OSH, SIA

Paula ja Petri Jaakkola, Helsinki/Sammatti
puh. 050 331 6717 Paula / 050 413 7102 Petri
sähköposti: jaakkola.paula@gmail.com
kotisivu: http://www.elisanet.fi/mummeli

N

Naavanutun OSH, SIA

Hanna Paldanius, Miehikkälä
puh. 044 9412380
sähköposti: naavanutun@gmail.com
facebook: www.facebook.com/naavanutunkissat

Nazarlik OSH

Pia Nyman, Helsinki
sähköposti: pia@nazarlik.fi
Kissalan sivu: http://www.facebook.com/NazarlikCattery

Nenatnak BAL, OLH, OSH, SIA

Marianne ja Timo Kantanen, Kokkola
sähköposti: marianne@nenatnak.net
kotisivu: http://www.nenatnak.net

O

Orifame OSH, SIA

Senja Helle, Tikkakoski
puh. 040 778 1338
sähköposti: orifame@gmail.com
kotisivu: http://www.orifame.com/
blogi: http://orifame.blogspot.com/

Ori-Katin OSH, SIA

Mikkola Katriina, Orimattila
puh. (03) 777 5622 / 040 770 9033
sähköposti: katriinamm@gmail.com

P

Purrberry SIA

Elina Elomaa, Pertteli
sähköposti: purrberrycattery@gmail.com
kotisivu: https://fi-purrberry.webnode.fi

Purrfektin BAL, OLH, OSH, SIA

Isa Oksanen, Inkoo
puh. 044 0181894
sähköposti: isa@insideout.fi
kotisivu: http://www.villasolgard.com/kissala

S

Selcouth LO-SIA

Niclas Pikki, Helsinki
puh. 044 3700000
sähköposti: niclas.pikki@me.com
kotisivu: http://selcouth.webnode.fi

Sini-Diivan SIA, EUR

Liisa Andersson, Valkeala
puh. 040 760 7697
sähköposti: liisa.andersson@kolumbus.fi

SunSarin OSH, SIA

Mervi Kaplas, Oulu
sähköposti: mervi.k@gmail.com
kotisivu: www.sunsarin.weebly.com

Sylimykkyrän SIA, OSH

Minna Ursin
puh. 044 977 0054
sähköposti: sylimykkyran@gmail.com
kotisivu: sylimykkyran.wixsite.com/sylimykkyran

T

Tabbytassun SIA, OSH

Tanja Onnela, Siilinjärvi
puh. 046 624 5763 
sähköposti: tabbytassun@gmail.com
kotisivu: www.facebook.com/tabbytassunkissala

Twist-Tiramisun LO-SIA

Mari-Pilvi Junikka, Espoo
puh. 044 530 6957
sähköposti: maripilvi@everholt.org
kotisivu: http://www.everholt.org/twist-tiramisun

V

Vintterin OSH, SIA

Tero Vinterbäck, Aura
sähköposti: vintterin@gmail.com
kotisivu: http://vintterinkissasuku.webnode.fi
facebook: http://www.facebook.com/vintterinkissasuku/

Volaren BAL, OLH, OSH, SIA

Kirsi Korkala, Espoo
puh. 050 320 0546
sähköposti: kirsi.korkala@ramboll.fi

Y

Yoyon BAL, OLH, OSH, SIA

Hanna Oiva, Raisio
puh. 040 518 4616
sähköposti: hanna.oiva@luukku.com
kotisivu: http://www.fin-yoyon.net/