Ajankohtaista

Jäsenmaksun eräpäivä on 28.2.2017.

Päivitykset

11.4.2017
Siitosurokset
Pentuvälitys

Minne materiaalit?

SAJAM-lehti:
Jonna Sivonen
toimitus.sajam
@gmail.com

Pentuvälitys, siitosuroslista ja kasvattajat:
Noora Laine
pentuvalitys.sajam
@gmail.com

Jäsenasiat:
Soile Haapamäki
jasenrekisteri.sajam
@gmail.com

Yhteystietojen muutokset: yhteystietojen muutoslomakkeella

Sajam -lehti

Sajam -lehden 1/2017 aineisto xx.2.2017 mennessä!

Valmistumiset, tuonnit, viennit, rekisteröinnit etc. voit lähettää osoitteeseen toimitus.sajam@gmail.com

Kiitos!

Kasvattajat 

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

_mg_4762.jpg
Bajangin Joyau Jaspée & Bajangin Légataire Obscur (OSH n 25)
Omistaja: Pirjo Paananen
Kuva: Pirjo Paananen

Kuinka pääsen kasvattajalistalle

Yhdistyksellämme on voimassa oleva yhteistyösopimus Kissaliitto ry:n kanssa, joten oletamme koko jäsenistömme noudattavan Kissaliiton sääntöjä. Täydelliset säännöt löytyvät Kissaliiton (http://www.kissaliitto.fi/) verkkosivuilta. Tarvittaessa saat säännöt yhdistyksemme sihteeriltä.

Jos olet yhdistyksen jäsen, kasvattajatietosi saat listalle lähettämällä yhdistykselle sähköpostia pentuvalitys.sajam@gmail.com.

A

Albapanther SIA

Charlotta Jakobsson, Espoo
puh. 040 5941 817
s-posti charlotta.jakobsson@gmail.com
kotisivut http://www.albapanther.com

Arhantin SIA

Anneli Nummelin, Koria
puh. 040 328 7252
s-posti cattery.arhantin@gmail.com
kotisivu http://www.arhantin.com


» Alkuun

B

Baila-Bailan SIA

Marika Grönman , Pori
puh. 044 378 5684
s-posti baila.bailan@kolumbus.fi
kotisivu http://www.bailabailan.com/

BaliDancer's BAL

Marja Foudila, Järvenpää
puh. 040 7650765
s-posti catterybalidancers@gmail.com
kotisivu http://balidancers.fi

FI*BlackDevil's OSH & SIA & SYS

Sähköposti: info@blackdevils.fi
Kotisivu: http://www.blackdevils.fi
Facebook: BlackDevil's Cattery

» Alkuun

C

Choose SIA, OSH

Pia Jalkanen, Laukaa
puh. 050 536 9244
s-posti pia@finchoose.net
kotisivu http://www.finchoose.net/

Cleverkitty BAL

Leena Taavitsainen, Loimaa
puh. 045 601 2345
s-posti leena.taavitsainen@kotikone.fi
kotisivu http://cleverkittycats.weebly.com/

» Alkuun

D

Deraza SIA, OSH

Krista Jännäri, Nurmijärvi
puh. 09 2906 4130
s-posti krista.jannari@kolumbus.fi
kotisivu: www.deraza.fi

» Alkuun

E

Eirenen BAL, SIA, OLH, OSH

Susanna Ståhlberg, Raisio
puh. 040 577 6926
s-posti susanna.stahlberg@kolumbus.fi
kotisivu http://eirenen.blogspot.fi/

» Alkuun

F

Fercatin BAL, OLH

Elina Ferm, Helsinki
puh. 0400 703 478
s-posti fercatin@elisanet.fi
kotisivu http://www.elisanet.fi/fercatin/

Frostnight's OSH, SIA, OLH, BAL

Mirkka Kangasluoma, Hyvinkää
s-posti frostnights.cattery@gmail.com
kotisivu http://frostnights.weebly.com

» Alkuun

G

Gneides OSH

Jenni Harmoinen, Oulu
puh. 0400953854
s-posti gneides@gmail.com
kotisivu http://gneides.heliohost.org/

» Alkuun

K

Kaspektin SIA

Noora Laine, Mäntsälä
puh. 040 5300040
s-posti kaspektin@gmail.com

Kelmikerhon LO-SIA

Eija Siik, Hämeenlinna
puh. 050 304 5545
s-posti eija.siik@pp.inet.fi
kotisivu http://www.kelmikerho.net/

Kissa-akatemia PEB

Mari Karsikas, Oulu
puh. 050-3285556
s-posti mari.karsikas@oulu.fi
kotisivu http://www.kissa-akatemia.com

Kuuran OSH

Sari Palmgren, Helsinki
puh. 050 541 0105
s-posti sari.palmgren@welho.com
kotisivu http://koti.welho.com/spalmgr2

» Alkuun

L

Laurinda OSH, SYS

Larisa Ekman, Vaasa
puh. 050-3018532
s-posti glooriaa@outlook.com

LeeRaus OSH, SIA

Elsa Pardonen ja Aleksi Lehtonen, Tampere
s-posti info@leeraus.fi
kotisivu http://www.leeraus.fi

LoudMeow OSH

Susanna Piispanen, Jyväskylä
puh. 050 328 6888
s-posti susanna.piispanen@elisanet.fi
kotisivu http://www.loudmeow.net

» Alkuun

M

MaanMainion SIA, DRX

Anna-Maria Telemäki, Kangasala
Puh: 0407628335
s-posti: amgolem@yahoo.com
Facebookissa: FIMaanMainion kissala/cattery

Major OSH

Marianne Kurttila-Lehto ja Juha Lehto, Vantaa
s-posti major@elisanet.fi
kotisivu http://www.major.fi

Mummeli BAL, OLH, SIA, OSH

Paula ja Petri Jaakkola, Helsinki/Sammatti
puh. 050 331 6717 Paula/ 050 413 7102 Petri
s-posti Mummelicats@surok.fi
kotisivu http://www.nbl.fi/~nbl1428

» Alkuun

N

Naavanutun OSH, SIA

Hanna Paldanius, Pyhältö
puh. 044 3178462
s-posti: naavanutun@gmail.com
kotisivu: www.facebook.com/naavanutunkissat

Nenatnak BAL, SIA, OSH, OLH

Marianne ja Timo Kantanen, Kokkola
s-posti: marianne@nenatnak.net
kotisivu: http://www.nenatnak.net

» Alkuun

O

Orifame SIA, OSH

Senja Helle, Tikkakoski
puh. 040 778 1338
s-posti orifame@gmail.com
kotisivu http://www.orifame.com/
blogi http://orifame.blogspot.com/

Ori-Katin SIA, OSH

Mikkola Katriina, Orimattila
puh. (03) 777 5622 / 040 770 9033
s-posti katriinamm@gmail.com

» Alkuun

P

Pinewoods, SIA, OSH, SYS, MCO

Maria Eklin-Dahlman, Vantaa
s-posti maria.eklin@gmail.com, pinewoods@pinewoodscattery.fi
kotisivu http://www.pinewoodscattery.fi

Plan-A, LO-SIA

Anne Latvala, Riihimäki
s-posti Plan-A@live.fi
kotisivu http://www.elisanet.fi/plan-a/

» Alkuun

R

Rantahietikon SIA, OSH, BAL

Katja Johansson
puh. 040-8242582
s-posti katja.johansson3@gmail.com

» Alkuun

S

Sini-Diivan SIA, EUR

Liisa Andersson, Valkeala
puh. 040 760 7697
s-posti liisa.andersson@kolumbus.fi
kotisivu http://www.elisanet.fi/sinidiivan_kissala/

Sultsinan SIA, OSH

Mirja & Mika Pulkkinen, Kuopio
puh. 044 517 9231
s-posti sultsinan@msn.com
kotisivu http://sultsinan.com/

SunSarin OSH, SIA

Mervi Kaplas, Oulu
s-posti mervi.k@gmail.com
kotisivu www.sunsarin.weebly.com

» Alkuun

T

Twist-Tiramisun LO-SIA

Mari-Pilvi Junikka, Espoo
puh. 044 530 6957
s-posti maripilvi@everholt.org
kotisivu http://www.everholt.org/twist-tiramisun

Täydencoon OSH, SIA

Eva Andström, Vantaa
puh. 0500 591 042
s-posti eva.andstrom@kolumbus.fi

» Alkuun

V

Via Nocturna*PL OSH, OLH, SIA

Heidi Nykanen, Varsova, Puola
s-posti little.devils.pl@gmail.com
kotisivu http://www.vianocturna.pl

Viitakon LO-SIA

Tiina Viita, Helsinki
puh. 050 376 6750
s-posti: tiina.viita@gmail.com
kotisivu: http://viitakon.blogspot.fi

Vintterin SIA

Tero Vinterbäck, Aura
s-posti: vintteri@suomi24.fi
Facebook: http://www.facebook.com/vintterinkissasuku/

» Alkuun

Y

Yoyon SIA, OSH, BAL

Hanna Oiva, Raisio
puh. 040 518 4616
s-posti hanna.oiva@luukku.com
kotisivu http://www.fin-yoyon.net/

» Alkuun